H07V-K

Kábel H07V-K je elektrický kábel, ktorý sa používa na prenos elektrického prúdu vo vnútri elektrických inštalácií a zariadení. Tento typ kábla je navrhnutý pre pevné inštalácie v suchých alebo vlhkých vnútorných prostrediach, ako sú budovy, priemyselné zariadenia, elektrické skrinky a iné aplikácie, kde je potrebné spoľahlivé prepojenie elektrických obvodov.

Hlavné vlastnosti kábla H07V-K zahŕňajú:

  1. Jednojadrový kábel: Kábel H07V-K má jednojadrovú konštrukciu, čo znamená, že obsahuje jeden vodič. Tento vodič je obvykle vyrobený z kovu, napríklad medi, a slúži na prenos elektrického prúdu.

  2. Izolácia: Kábel má izoláciu okolo vodiča, ktorá ho chráni pred priamym kontaktom s inými vodičmi alebo povrchmi. Izolačný materiál je obvykle PVC (polyvinylchlorid) alebo iný izolačný materiál s dobrými elektrickými a izolačnými vlastnosťami.

  3. Odolnosť voči vlhkosti: Kábel H07V-K je schopný odolať určitej miere vlhkosti, čo ho robí vhodným pre inštalácie v vlhkých prostrediach. Avšak nie je vhodný pre ponorenie do vody alebo inštalácie vonku, ak nie je dodatočne chránený.

  4. Rôzne prierezové plochy: Kábel je k dispozícii v rôznych prierezových plochách, čo znamená, že môže byť použitý pre rôzne aplikácie a prúdové zaťaženia. Menší prierez sa používa na menšie prúdy, zatiaľ čo väčší prierez sa používa na väčšie prúdy.

  5. Farby izolácie: Vodiče v kábli H07V-K sú obvykle farebne označené podľa ich funkcie. Napríklad fázový vodič môže byť hnedý, čierny alebo sivý, zatiaľ čo neutrálny vodič je obvykle modrý a ochranný vodič (PE) je žltý s zelenými pruhmi.

  6. Použitie: Kábel H07V-K sa používa na pevné inštalácie elektrických obvodov vo vnútorných prostrediach, ako sú budovy, prevádzky a priemyselné zariadenia. Je vhodný pre napájanie svetelných zariadení, zásuviek, prenos elektrických prúdov a iné aplikácie v elektrických inštaláciách.

Ako vždy pri výbere kábla je dôležité brať do úvahy miestne predpisy, normy a požiadavky na bezpečnosť, aby sa zabezpečilo bezpečné a spoľahlivé použitie v danom prostredí.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz